Dilluns, 25 de Març de 2019
Divendres, 24 Agost 2018 09:52

Torna la Copa EsportsPenedès de Nacional Catalana i de Primera

ERNEST GILI (@ernestgica) | Per tercera temporada consecutiva es disputarà la Copa EsportsPenedès.cat de Nacional Catalana i que enguany comptarà amb la participació de cinc equips de Primera Catalana. Durant dues setmanes 16 equips disputaran la Fase de Grups i la Fase Final el cap de setmana del 8 i 9 de setembre a Santa Margarida i els Monjos.

Cal apuntar que la competició va trontollar fins a darrera hora en motiu de la legítima reclamació arbitral i la conseqüent aplicació de la tarifa oficial de la temporada. (+ info AQUÍ).

 

4 grups repartits per Catalunya

La competició s’estructura en quatre grups de quatre equips que jugaran 3 jornades del dissabte 25 d’agost al dijous 6 de setembre. (en negreta els equips de 1a Catalana)

Grup Penedès: HC Piera, el Capellades HC, el CE Noia Freixenet, CP Monjos.

Grup Nord: GEIEG, CP Folgueroles, CHP Bigues i Riells, HC Ripoll.

Grup Central: HC Sentmenat, CH Caldes, CH Ripollet, CP Subur Sitges.

Grup Sud-Oest: CH Juneda-Lleida, CH Vila-seca, Reus Ploms, CE Vendrell.

 

3A COPA ESPORTSPENEDÈS DE NACIONAL CATALANA I PRIMERA CATALANA

 

GRUP PENEDÈS

GRUP NORD

Jornada 1 |

HC PIERA - CAPELLADES | 29.08 - 21:45

CE NOIA FREIXENET – CP MONJOS | 27.08 | 22:00

 

Jornada 2 |

HC PIERA – CE NOIA FREIXENET | 06.09 - 21:45

CP MONJOS – CAPELLADES | 01.09 - 20:00

 

Jornada 3 |

CAPELLADES – CE NOIA FREIXENET | 04.09 - 21:15

HC PIERA – CP MONJOS | 05.09 - 21:45

 

Jornada 1 |

GEIEG – CP FOLGUEROLES | 25.08 - 18:00

BIGUES – HC RIPOLL | 31.08 - 22:00

 

Jornada 2 | 30 d’agost a 2 de setembre

BIGUES - CP FOLGUEROLES | 02.09 – 18:00

HC RIPOLL – GEIEG | 02.09 - 18:30

 

Jornada 3 |

GEIEG – BIGUES | 04.09 - 21:30

CP FOLGUEROLES – HC RIPOLL | 04.09 - 21:15

 

 

 

GRUP CENTRAL

GRUP SUD-OEST

Jornada 1 |

HC SENTMENAT – CALDES | 29.08 - 21:45

RIPOLLET – CP SUBUR SITGES | 30.08 - 21:00

 

Jornada 2 |

CALDES – RIPOLLET | 02.09 - 12:30

CP SUBUR SITGES – HC SENTMENAT  | 02.09 - 18:00

 

Jornada 3 |

RIPOLLET - HC SENTMENAT | 05.09 - 20:30

CALDES – CP SUBUR SITGES | 31.08 - 22:00

 

Jornada 1 |

JUNEDA-LLEIDA – CH VILA-SECA | 28.08 - 21:30

CE VENDRELL – REUS PLOMS | 29.08 - 21:00

 

Jornada 2 |

CH VILA-SECA – CE VENDRELL | 30.08 - 21:30

REUS PLOMS – JUNEDA-LLEIDA | 31.08 - 21:45

 

Jornada 3 |

JUNEDA-LLEIDA – CE VENDRELL | 04.09 - 21:30

CH VILA-SECA – REUS PLOMS | 05.09 - 20:30

 

 

 

Escriure un comentari

Últimes notícies